Lincoln K126 Pro Heavy Duty Insulator - 1 Each
Heavy Duty Insulator for K126 PRO Innershield Guns
Features
- Protects from spatter bridging on gun tube
- Teflon material provides resistance to high heat applications
- Compatible with all K126 PRO Innershield Guns
- 1 Each
(KP4897-1)
| SKU | KP4897-1 |
| Brand | Lincoln |
| Shipping Weight | 0.0100kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000500000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Help other Hampdon Industrial Pty.Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More info