| Neck type | Rotating |
|---|---|
| Cable type | Hose package |
| Cable length | 5.0 m |
| Filler wire diameter | 0.8 … 1.6 mm |
| Type of cooling | Air |
| Load capacity | 400 A, 35 % / Ar + 18% CO2 |
| Connector type | Euro |
| Remote control | Analog remote option |
(GXE405G5)
| SKU | GXE405G5 |
| Brand | Kemppi |
| Shipping Weight | 60.0000kg |
| Shipping Width | 0.230m |
| Shipping Height | 0.370m |
| Shipping Length | 0.450m |
| Shipping Cubic | 0.000200000m3 |
Help other Hampdon Industrial Pty.Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.

More info