Thermal Dynamics Plasma 80 Amp Stand Off Tip - 1 Each 9-8211
Part # 9-8211
Thermal Dynamics Plasma 80 Amp Stand Off Tip - 5 Each 9-8211
Thermal Dynamics 9-8211 80A Plasma Cutting Tip is suitable for Thermal Dynamics Cutmaster 81, 82, 101, 102, 151, and 152 plasma cutters. This Thermal Dynamics Plasma Cut Tip works with SL60 and SL100 Plasma Torches and are genuine Thermal Dynamics consumables.
- 5 Each
- 80 amp cutting tip
- For replacement part for the SL60 1Torch
- Cutting tip
(9-8211_5)
| SKU | 9-8211_5 |
| Brand | Thermal Dynamics |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.020m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000001000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Help other Hampdon Industrial Pty.Ltd users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More info